TR EN

Markalar

CAMPER

“CAMPER yenilikçi öncülerden oluşan, dört kuşaktır kendilerini ayakkabı endüstrisine adamış bir aile şirketinin bir asıra yayılmış yaşayan hikayesidir.

1877’de yetenekli bir ayakkabıcı olan Antonio Fluxà ensütriyel üretimin en yeni yollarını öğrenmek için İngiltere’ye yelken açtı. Dönüşünde İnka’daki (Mayorka), en önemli deri ustalarını topladı ve onlara ayakkabı üretiminde kullanılan ilk makinaları tanıttı. Bu yenilikçi ruhun nesilden nesile geçmesi; mesleğe, ürünlere, ve herşeyden önce kaliteye duyulan büyük saygı, CAMPER’ın marka değerlerinin kökeninin etkileyici bir sembolüdür.

Oğlu Lorenzo Fluxà bir ayakkabı fabrikasında doğdu. O da babası gibi ayaklarımızı yere bağlayan bu basit bir çift objeye tutku ile bağlıydı. Babasının endüstriyel üretim yaparken kaliteye verdiği önem geleneğini kendisi de sürdürdü.

1970’lerin ortasında İspanya’daki tarihi ve sosyal değişiklikler, toplumun hayat tarzına da yansıdı. Yeni stil ve konseptler maceracı ruhla birlikte öne çıktı. Bir asırlık geleneğin mirası, Antonio’nun torunu Lorenzo Fluxà’nın 1975’te CAMPER markasını oluşturmasını sağladı. CAMPER yeni bir hayat tarzını yansıtmayı konsept edinerek, rahatlık ve yaratıcılıktan ödün vermeden bu özgürlüğü sunmayı amaç edindi.

1981’de ilk CAMPER mağazası Barselona’da açıldı. Bu konsept, grafik elementlere düşkün ve sıradışı ürün teşhiri ile ayakkabı perakendeciliğinde fark yarattı. 1992’de uluslararası büyüme başladı. Avrupa’nın büyük moda başkentlerinde yeni mağazalar açıldı: Londra, Paris ve Milano. Bugün CAMPER, sektöründe İspanya’nın önde gelen markalarından olup, dört jenerasyondur sağlıklı büyüme gösteren bir şirkettir.

CAMPER Türkiye’de 15 seneyi geçen bir süredir faaliyet göstermektedir. 2010 senesi sonu itibari ile CAMPER Türkiye e-Mağaza açıldı. Bu sayede her yıl Türkiye’nin dörtbir yanına Akdenizli ruhu taşıyor.”

www.camper.com